Mežeckis un Starkovs

LFF preses konference

Atzīšos, kļūstu dusmīgs, lasot LFF preses konferences atreferējumu. Paldies Sportacentrs.com par lielisku darbu (http://sportacentrs.com/futbols/latvijas_izlase/19042017-indriksons_grigorcuks_bez_miljona_nestrad). 

Ikviens, kas seko līdzi futbolam Latvijā kaut vai minimāli, saprot, ka jaunā trenera izvēle ir vājprāts. Taču ne jau par rezultātiem runāšu, daudzi atcerās, kā beidzās Petroviča iepriekšējā atgriešanās. Ārkārtīgi tracina LFF vadības uzpūtīga melošana un faktu sagrozīšana. Saikne ar realitāti jau sen bija zudusi, taču šeit tā izpaudās visā savā krāšņumā. Daži citāti:

Mežeckis: Par Dobrecovu – paldies viņam par piedāvājumu, bet domāju, ka viņam tā šobrīd tomēr būtu pārāk liela atbildība.

Atgādināšu, ka Dobrecovs piemēram kļuva par virslīgas čempionu un divus gadus trenēja Liepāju. Cik gadus trenēja Marians Pahars Skonto un ko sasniedzis? Sudrabs? Kā vienā gadījumā treneris bez pieredzes ir OK, bet otrā nē? Un vai tiešām Mežeckim un Indriksonam nav ietekmes uz Treneru padomi? 

Indriksons: Šajā ziņā jānovērtē arī trenera Pahara paveiktais. Man nepatīk lielīties, taču pirms pagājušā LFF kongresa pirmoreiz tā kārtīgi izrunājos ar Kasparu Gorkšu, kurš pateica paldies federācijai un it īpaši Robertam Mežeckim, un visam ap izlasi strādājošajam kolektīvam. Viņi esot izveidojuši visu sistēmu tuvu pasaules līmenim. Tie nav mani vārdi, tie ir izlases kapteiņa vārdi.

Sistēma tuvu pasaules līmenim ir aptuveni tikpat tuvu patiesībai cik perfekta futbola sistēma Latvijā. Nav stadionu, nav reklāmdevēju, nav skatītāju, viens spēlētājs TOP-5 līgā, 124. vieta FIFA reitingā. Tuvu trešās pasaules valstu līmenim, kaut kur starp Lihtenšteinu un Gibraltāru. 

Indriksons: Ja mēs ar Mežecki domātu, kā mēs labāk izskatītos un kā panākt, lai kāds par mums labāk uzraksta, tad varbūt darītu citādi. Taču šodien valdes sēdes sākumā tika skaidri pateikts: zinām, ka reakcija būs ļoti kritiska un skaļa, bet esam pārliecināti, ka mūsu lēmums ir pareizs.

Iepriekšējā rakstā minēju, ka futbola funkcionāriem skatītājs un līdzjūtējs kā vienība ir absolūti nevajadzīga lieta. Šis ir tikai pierādījums, ka visi, kas nav tieši saistīti ar finansēm vai klubiem ir lieki un traucējoši faktori kungiem Grostonas ielā. Un viņi nekautrējas to teikt tieši acīs. Jā, lasītāj, tu neesi vajadzīgs LFF, tavs viedoklis un reakcija ir bezjēdzīga nervu bojāšana. 

Indriksons: Kā jau jūs zināt, es LFF naudai nemaz nepieskaros, tāpēc šis jautājums droši vien Mežecka kungam.

To es atstāšu bez komentāriem. Biedrības prezidents, kurš nezin ne algu galvenajam trenerim, ne naudas lietas federācijai ar 7 miljonu EUR budžetu – kā tad. 

Cirks aizvērās, filiāle Grostonas ielā jorpojām vaļā.

One thought on “LFF preses konference

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *