Gorkšs vs Kozlovskis

Rihards Kozlovskis gatavojas kandidēt LFF prezidenta amatam

Kā raksta lsm.lv, uz LFF prezidenta krēslu kandidēs ne tikai šī brīža izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, bet arī esošais iekšlietu ministrs no Vienotības. Un manuprāt te ir sagaidāma diezgan nopietna cīņa. No vienas puses cilvēks, kas perfekti pārzin šo sistēmu, redzēja kā lietas darās dažādās valstīs, un spēlēja ļoti augstā līmenī, no otras puses politiķis, kurš nav redzēts nevienā izlases spēlē, kur nu vēl Virslīgu apmeklējam. Taču nesteigsimies notikumiem pa priekšu, ir vairākas lietas kas notiksies, pirms kaut kas vispār varētu izkustēties. 

Pirmkārt, kā jau izteicās Indriksons, kongress notiks tikai 2018. gadā, kad viņš ies prom. Līdz šim laikam ir piemēram pašvaldību vēlēšanas, kur Vienotībai īstenībā nekas īpašs nespīd pēc prognozēm. Jau tā pietiekami zemi reitingi partijai diezgan pamatīgi iedragāja cerības tikt pie varas Rīgā. Ja viens no faktoriem, kādēļ tiek pieacināts vienas no vadošās partijas politiķiem ir viņa spējas piesaistīt papildus līdzekļus no tādiem uzņēmumiem, kas vēlāk atgūs dividendes caur politiku, tad Vienotības sakāve šajās vēlēšanās būs smags trieciens arī R.Kozlovska cerībām tikt pie amata. 

Otrkārt, nevajag aizmirst Gorkša ģimenes ciešas saiknes un pietiekami labu reputāciju futbola biedru vidū. Un prezidentu ievēl biedri, nevis atsevišķas personas no malas. Vai tiem pietiks ar solījumiem radikāli mainīt futbola uztveri Latvijā, nezinu.

Treškārt, nekas traks no politiķa ievēlēšanas par prezidentu nav. Basketbolā ir Voins, bijušais Valsts policijas priekšnieks, biatlonā Baiba Broka, hokejā Aigars Kalvītis. Rezultāti jau kā nu kuram, bet te ir visas valsts sporta politikas problēma un traģēdija, ka naudu dala “savējiem”. Atcerēsimies kaut vai VEF’a sponsorēšanu no LDZ Cargo. Protams ka sakritība, ka Jaunupa klubam naudu deva valsts uzņēmums, kura nozari tajā brīdī kūrēja šīs pašas partijas biedrs.

Vai tas ir labs ceļš futbolam, nemāku teikt. Vienīgais ko varu piebilst – lai izlīsti ārā no tādas bedres, kur esam tagad, jāķerās klāt pie strukturālām un radikālām reformām. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *