RFS telts Spartaka spēlē pret Astana

Latvijas klubi un Eiropas kausi

Vasara jau vairāk nekā pusē, bet Eiropas kausu ceļojums mūsu klubiem pamazām iekrāsojas pietiekami drūmās noskaņās. Sāksim ar Ventspili, kas spēlēs pret pusprofesionāļiem no Valur (Islande) guva 0 vārtu un izlidoja no Eiropas līgas jau pēc pirmās kārtas. Par atbildes spēles kvalitāti negribās daudz ko runāt, jo vārtu rāmī tika uzsists 1 (vienu) reizi. Jāsecina, ka kādreiz stabilākais klubs pēdējos gados atrodas krīzē, un kā no tās izkļūt pagaidām nav variantu. Atzīme – 2/10. 

Daudz smagāk klājās Jelgavai pret ungāru Ferencvaros. Nevienam nebija nekādu īpašu ilūziju par spēku samēru, tomēr divi sausi zāģi nedod klubam un valstij nevienu punktu ieskaitē. Vai bija kādas iespējas? Nezinu, mūsu žurnālisti kā allaž piemin faktu, ka “varēja jau aizķerties aiz neizšķirta”. Taču esam godīgi – spēles kvalitāte uzlabojās tikai tad, kad mājās ielaidām vārtus un ungāri vienkārši atlaida kāju no gāzes pedāļiem. Atzīme – 5/10, par centību un skaistu (taču neieskaitītu) golu atbildes spēlē. Eiropas kausi šogad beidzās Jelgavai ātrāk nekā iepriekš.

Jāpiemin Liepāja, kura varonīgi apspēlēja Crusaders savās mājās spēles pēdējā minūtē, pateicoties Karašauska (un neliela rikošeta) šāvienam. Vai ir iemesls priecāties par absolūtu amatieru apspēlēšanu sīvā cīņā? Neviens no Crusaders nav profesionāls futbolists. Kopēja kluba vērtība ir 128 tūkstoši mārciņu pēc Transfermarkt datiem,  pret 3 miljoniem Liepājai. Vispār Liepājai un treneru štābam jāizsaka tiešām lielas pretenzijas pret komandas sagatavošanu kluba svarīgākām spēlēm vasarā. Forma, kādā atrodas liepājnieki, ir ārpus jebkādas kritikas. Zaudējums otrā kārtā savās mājās pret Sūduva, smaga uzvara kausā pret Daugavpili, zaudējums Metta/LU pēdējā kārtā – tas viss parāda, cik vāja komanda šobrīd ir uz laukuma. Ja kluba pastāvēšana ir atkarīga no spēlēšanas Eiropas kausos, manuprāt treneru un fizioterapeitu uzdevums nr.1 ir parādīt savu labāko sniegumu tieši tagad. Sagaidīsim atbildes spēli, atzīmi liksim pēc tās.

Un visbeidzot – Latvijas Virslīgas čempions, Jūrmalas Spartaks. Lai saprastu, kādā atmosfērā notika Čempionu līgas mājas spēle, iesaku palasīt Sportacentrs.com autora Arkādija Birjuka iespaidus. Negribu runāt par spēles kvalitāti, to lai pasaka šie skaitļi:

  • Bumbas kontrole: 63% pret 37% par labu Astana. Pirmajā puslaikā – 72% pret 28%.
  • Sitienu skaits: 2 pret 21 par labu Astana. Pirmais puslaiks – 0 pret 16.
  • Sitienu skaits vārtu rāmī: 0 pret 12. 

Rezultāts tikai 0-1, un mums te atkal dažs labs mēģina saskatīt kaut ko pozitīvu, itkā esot cerības uz labu iznākumu izbraukumā. Atstāstim fantastikas cienītājiem cerības, realitātē komanda nespēja izpildīt adekvātu piespēli uz priekšu zem neliela presinga, nezaudējot bumbu. Eiropas kausi parāda, ka mūsu Virslīgas līmenis nevis aug, bet gan izlīdzinās, un ne jau pēc tās augstākas mērauklas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *