Futbola brīvdienas un Riga FC VIP tribīnes

Šīs nedēļas nogale izvērtās pietiekami interesanta, jo beidzot atsākās spēles Virslīgā un īpaši – Rīgā. Mūsu reģionā vasarā ir jāspēlē katru nedēļas nogali, un pat iespējams – vēl biežāk, jo silts laiks ir tikai pāris mēnešus, kā arī stadionu infrastruktūra neļauj lietus laikā pietiekami ērti un komfortabli skatīties spēles. Protams, šeit ir divi faktori, kuru dēļ šī sezona cieta no dīkstāves. Par Babīti negribās īsti visu iztirzāt, toties par Eiropas kausu logiem un atpūtu vadošiem klubiem, lai tie pilnvērtīgi sagatavotos – te ir daži komentāri. Punkts nr.1 – vai tiešām bija jāveido šie “logi” līdz pat trešās kārtas spēlēm? Cik bieži mūsu klubi tur tiek, ja ir jāsāk no pirmās kārtas? Jelgava, Ventspils – vairāk īsti arī neviens to nav paveicis pēdējo pāris gadu laikā. To visu varētu ieplānot, pārceļot spēles uz kādiem no rezerves datumiem, kā to dara ikvienā adekvātā čempionātā. Un punkts nr.2 – iknedēļas spēļu režīma pārtraukšana neuzlabo sportisko formu. Liepāja perfekti to parādīja.

Runājot par futbola brīvdienām, sanāca apmeklēt gan pārbaudes spēli starp RFS un JDFS Alberts sestdienas rītā, gan arī Riga FC, pie tam pirmoreiz šosezon apskatot tās jaunās VIP tribīnes.  Sestdienas spēlē starp Virslīgas komandu un vienu no 1.līgas pastarīšiem rezultātam nav īsti nozīmes, jo galvenais notikums bija ap 70 minūti, kad laukumā iznāca šī brīža manuprāt tehniskākais un gudrākais Latvijas futbolists – Aleksandrs Cauņa. Pēc pāris minūtēm tieši viņš iesita savus pirmos vārtus jaunajā komandā! Par bildi paldies RFS Facebook lapai.

Aleksandrs Cauņa

Svētdienā savukārt vakara “nagla” – Riga FC pret Ventspili – nelika vilties. Gan spēles ziņā, gan spēles organizēšanas ziņā. Un te es mazliet izplūdīšu detaļās. Pirmkārt, jāsaka ka mūsu klubi pamazām, pamazām tuvojas “nopietnu” klubu līmenim spēļu organizēšanas jomā. Pirms kāda laika rakstīju jau par vienkāršām lietām, kā pietrūkst spēļu apmeklēšanas laikā. Iespējas paēst, izklaides pirms spēles, laika pavadīšana pārtraukumā. Skonto stadiona apmeklējums vienmēr izraisa patīkamas emocijas ar futbola atmosfēru, un vienmēr izraisa nereālas skumjas par neizmantotām iespējām skatītāju monetizācijā. Ja ir atribūtika, tad vienmēr tur bija tikai 1 stends, nereālas rindas pēc ēdiena un protams milzīgas rindas uz labierīcībām. 

Šoreiz Riga FC ļoti patīkami pārsteidza. Uzreiz pie ieejas sīkie dzenāja bumbu, Synottip stendā varēja gan nobildēties, gan dabūt suvenīrus, ko mazākie apmeklētāji labprāt izķēra. Vismaz 3 vietas, kur varēja paķert uzkodas vai arī kārtīgi paēst (plovs bija vienkārši dievīgs, goda vārds!). Vislielākais prieks par Riga FC atribūtikas stendu, pie kura veidojās rinda (!) ar pircējiem.

 

Riga FC fani pirms spēles

Picture 1 of 3

 

Protams, neiztika arī ar lieliskiem WTF?! gadījumiem – stadionā tirgoja sudraba karotes (!)

Lai nu kā, mans uzdevums bija diezgan vienkāršs – izbaudīt futbolu (kas bija tiešām labs), un apskatīt dzīvajā VIP tribīnes. Jau sākot no kāpnēm var redzēt, ka klubs piedomā par sīkām detaļām – liels logo, krēsli un grīda saskaņoti kluba krāsās, laba apkalpošana no Duvel paba (ar ko klubam ir sadarbība uz spēlēm). Tribīnēs protams neiztika bez LFF un izlases vadības, taču bez šiem kungiem praktiski visas vietas bija pilnas. Jā, var redzēt, ka tas tomēr ir vecais Skonto, kuram sen jau nepieciešams paliels kosmētiskais remonts, bet Riga FC vadība dara visu, lai ne tikai vīriešiem būtu interesanti skatīties, kā 22 čaļi skraida pa laukumu, bet arī dāmām būtu nodrošināta laba atmosfēra. Pusdienas pārtraukumā, vīns un alus spēles laikā, uzkodas un citi labumi – un foršs skats uz visu laukumu. 

Pārtraukumā izklaides bērniem

Picture 7 of 7

 

Rezumējot – ja klubs tā arī turpinās savu darbu ar skatītājiem, pavisam drīz mūsu bēdīga statistika ar skatītāju skaita samazināšanos stadionos iespējams ka krasi uzlabosies. Jācer, ka pārējie klubi pastiprinās savas mārketinga un organizēšanas aktivitātes, lai pievienotos Riga FC ļoti grūtā cīņā par skatītājiem. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *